Preguntes freqüents durant el Covid-19 - Manxa Ferros

Preguntes que poden sorgir durant la crisi del Covid-19

La situació actual generada pel Covid-19 altera l'operativitat de les empreses i en conseqüència generar dubtes als clients. És per això que posem a la teva disposició un recull de qüestions rellevants que poden sorgir amb relació a l'operativa de Manxa durant aquest període. De totes maneres, si no trobes la informació que busques, no dubtis en contactar amb nosaltres a través del servei d'atenció al client. Recorda que estem al teu costat pel que necessitis i t'ajudarem en tot el que ens sigui possible.

Operativa general - Continuem treballant des de casa

Manxa Ferros segueix operant i donant servei?

No. Seguint les indicacions del Reial decret llei 10/2020 de 29 de març prenem noves mesures per aprofundir en el control de la propagació del virus. Amb la prioritat de limitar al màxim la mobilitat, aturem temporalment l'activitat dels centres de Manxa Ferros. La mesura es mantindrà vigent del 30 de març al 9 d'abril (ambdós inclosos) o fins que l'estat d'alarma s'aixequi. Durant el període establert no es podran entregar comandes de Manxa Ferros i tampoc es poden venir a recollir als nostres centres d'OlotRiudellots de la Selva i Castellbisbal.

Continuem treballant al teu costat de manera telemàtica. El nostre equip segueix treballant des de casa.

Com puc contactar amb Manxa Ferros?

Pots contactar amb el servei d'atenció a client a través dels seus telèfons (Olot: 972 275 027 / Castellbisbal: 937 099 689), del WhatsApp (686 217 603) i del correu electrònic ferros@manxa.com.

Hi ha disponibilitat de productes?

La disponibilitat dels productes la pots consultar a la nostra pàgina web o bé a través del nostre servei d'atenció al client (telèfon, WhatsApp o correu electrònic). 

Pressupostos, comandes i lliuraments

I si tenia alguna comanda pendent d'entregar?

Contactarem amb tu per informar-te de tot. Tot el que estigui pendent d'entregar es lliurarà a partir del dia després de la represa de l'activitat i t'informarem per a confirmar termini i condicions de lliurament. 

Com puc sol·licitar pressupostos i fer comandes?

Pots fer-ho a través de les vies habituals:

- A través de la botiga online de Manxa Ferros. Si et vols donar d'alta, simplement has d'omplir el formulari d'alta i el nostre equip el gestionarà el més ràpid possible i t'informarà.

- Contactant amb el servei d'atenció a client a través dels seus telèfons (Olot: 972 275 027 / Castellbisbal: 937 099 689), del WhatsApp (686 217 603) i del correu electrònic ferros@manxa.com.

- Utilitzant l'aplicació mòbil de Manxa Ferros i el sistema d'etiquetes QR. Si ja tens instal·lat el sistema d'etiquetes QR Manxa Ferros a la teva empresa, pots seguir utilitzant-lo com sempre. Si no el tens, pots contactar-nos i et farem arribar un dossier digital en pdf amb les etiquetes dels productes que ens especifiquis (veure exemple).

Si faig una comanda, m'ho podreu enviar?

No. Aturem temporalment l'activitat dels centres de Manxa Ferros. Això fa que no poguem preparar ni enviar les comandes. La mesura es mantindrà vigent del 30 de març al 9 d'abril (ambdós inclosos) o fins que l'estat d'alarma s'aixequi.

Hi ha alteracions en el servei de transport i lliurament?

Sí. Durant el període establert no es podran entregar comandes i tampoc es poden venir a recollir als nostres centres d'OlotRiudellots de la Selva i Castellbisbal.

Serveis digitals

Com em puc donar d'alta a la botiga online i a l'àrea client?

Si et vols donar d'alta, simplement has d'omplir el formulari d'alta i el nostre equip el gestionarà el més ràpid possible i t'informarà.

Com puc començar a utilitzar el servei de compra a través de l'app mòbil i les etiquetes QR?

Per començar a utilitzar aquest servei gratuït, primer has de contactar-nos a través del servei d'atenció al client. Un cop fet, hauràs de determinar quins productes vols incloure en aquest servei, de tal manera que puguem generar les etiquetes QR dels productes en qüestió. Seguidament t'enviarem un dossier digital en pdf amb les etiquetes dels productes acordats (veure exemple). Finalment, has de descarregar l'app de Manxa Ferros i ja podràs començar a gaudir del servei. A més, el nostre equip estarà al teu costat en tot moment per acompanyar-te durant el procés d'implementació i ús.

Necessito una factura, un certificat o un albarà, com ho faig?

Tens totes les teves factures, certificats i albarans disponibles a l'àrea clientSi no estàs donat d'alta, ho pots fer en un moment, omplint el formulari d'alta i en la major brevetat possible et donarem d'alta i t'informarem perquè puguis començar a fer les teves gestions.

Una altra opció és que contactis amb el servei d'atenció al client i resoldrà la teva petició.