Preguntes freqüents durant el Covid-19 - Manxa Ferros

Preguntes que poden sorgir durant la crisi del Covid-19

La situació actual generada pel Covid-19 altera l'operativitat de les empreses i en conseqüència generar dubtes als clients. És per això que posem a la teva disposició un recull de qüestions rellevants que poden sorgir amb relació a l'operativa de Manxa Ferros durant aquest període. De totes maneres, si no trobes la informació que busques, no dubtis en contactar amb nosaltres a través del servei d'atenció al client. Recorda que estem al teu costat pel que necessitis i t'ajudarem en tot el que ens sigui possible.

Operativa general

Manxa Ferros segueix operant i donant servei?

Sí. Seguim treballant amb relativa normalitat i extremant les precaucions, a més de fer el possible per seguir garantint el millor servei i atenció als nostres clients.

Com puc contactar amb Manxa Ferros?

Pots fer-ho a través de les vies habituals:

- Contactant amb el teu comercial de confiança a través del seu telèfon o correu electrònic. També fan visites presencials.

- Contactant amb el servei d'atenció a client a través dels seus telèfons (Olot: 972 275 027 / Castellbisbal: 937 099 689), de l'WhatsApp (686 217 603) i de l'correu electrònic ferros@manxa.com.

Hi ha disponibilitat de productes?

Sí. Tots els productes que tenim habitualment en estoc, els seguim tenint. En relació amb els productes especials que no tenim en estoc, es poden seguir comprant ja que els nostres proveïdors segueixen subministrant-nos sense problemes i seguint totes les normes de seguretat i precaució establertes per les autoritats. La disponibilitat dels productes la pots consultar a la nostra pàgina web o bé a través del nostre servei d'atenció al client (telèfon, WhatsApp o correu electrònic). 

Pressupostos, comandes i lliuraments

Com puc sol·licitar pressupostos i fer comandes?

Pots fer-ho a través de les vies habituals:

- A través de la botiga online de Manxa Ferros. Si et vols donar d'alta, simplement has d'omplir el formulari d'alta i el nostre equip el gestionarà el més ràpid possible i t'informarà.

- Contactant amb el teu comercial de confiança a través del seu telèfon o correu electrònic. També fan visites presencials als matins.

- Contactant amb el servei d'atenció a client a través dels seus telèfons (Olot: 972 275 027 / Castellbisbal: 937 099 689), del WhatsApp (686 217 603) i del correu electrònic ferros@manxa.com.

- Utilitzant l'aplicació mòbil de Manxa Ferros i el sistema d'etiquetes QR. Si ja tens instal·lat el sistema d'etiquetes QR Manxa Ferros a la teva empresa, pots seguir utilitzant-lo com sempre. Si no el tens, pots contactar-nos i et farem arribar un dossier digital en pdf amb les etiquetes dels productes que ens especifiquis (veure exemple).

Si faig una comanda, m'ho podreu enviar?

Sí. Estem operant amb relativa normalitat i extremant les precaucions, de manera que el lliurament de la comanda a la destinació que ens indiquis està garantida.

Hi ha alteracions en el servei de transport i lliurament?

No hi cap alteració.

Serveis digitals

Com em puc donar d'alta a la botiga online i a l'àrea client?

Si et vols donar d'alta, simplement has d'omplir el formulari d'alta i el nostre equip el gestionarà el més ràpid possible i t'informarà. Tens un descompte afegit automàtic sempre en totes les teves comandes online.

Com puc començar a utilitzar el servei de compra a través de l'app mòbil i les etiquetes QR?

Per començar a utilitzar aquest servei gratuït, primer has de contactar-nos a través del servei d'atenció al client. Un cop fet, hauràs de determinar quins productes vols incloure en aquest servei, de tal manera que puguem generar les etiquetes QR dels productes en qüestió. Seguidament t'enviarem un dossier digital en pdf amb les etiquetes dels productes acordats (veure exemple). Finalment, has de descarregar l'app de Manxa Ferros i ja podràs començar a gaudir del servei. A més, el nostre equip estarà al teu costat en tot moment per acompanyar-te durant el procés d'implementació i ús.

Necessito una factura, un certificat o un albarà, com ho faig?

Tens totes les teves factures, certificats i albarans disponibles a l'àrea clientSi no estàs donat d'alta, ho pots fer en un moment, omplint el formulari d'alta i en la major brevetat possible et donarem d'alta i t'informarem perquè puguis començar a fer les teves gestions. Una altra opció és que contactis amb el servei d'atenció al client i resoldrà la teva petició.

Mesures excepcionals i temporals

Quines mesures de seguretat i prevenció s'aplica Manxa Ferros?

- Es posen en pràctica unes mesures higièniques que impliquen rutines de neteja i desinfecció de persones i llocs.

- Es minimitzen els viatges i reunions, deixant només els imprescindibles.

- S'eliminen les reunions i els contactes personals entre departaments.

- S'activen torns de treball sense contacte entre ells i divisions d'equips en presencials i deslocalitzats treballant telemàticament per assegurar la continuïtat en el cas que en un dels grups es produís un contagi.

- Flexibilització de l'horari per coordinar l'atenció a client respectant necessitats particulars familiars.

- Rutines expresses en el lliurament de mercaderies.

- Hàbits concrets en l'atenció a client a les botigues.

Quins serveis han quedat alterats temporalment?

- L'horari d'atenció al client s'ha modificat lleugerament i ara és de dilluns a divendres de 8:00 a 18:00.

- L'horari del servei de venda al mostrador dels nostres centres d'OlotRiudellots de la Selva i Castellbisbal queda parcialment modificat fins a nou avís i ara és de dilluns a divendres de 8:00 a 18:00. No fa falta demanar cita prèvia en aquesta franja horaria. Per comprar o fer gestions presencialment fora d'aquest horari, contacta prèviament amb nosaltres a través del telèfon (Olot: 972 275 027 / Riudellots de la Selva: 972 477 597 / Castellbisbal: 937 099 689), del WhatsApp (686 217 603) o del correu electrònic ferros@manxa.com. Durant aquest període, és obligatori l'ús de mascareta per accedir als centres i cal seguir les mesures de seguretat que s'indiquen a cadascun d'ells. En cas de dubte, pots contactar amb el teu comercial de confiança o el servei d'atenció al client de Manxa Ferros.